Ar multivitaminai sukelia pykinimą?

Yra keletas priežasčių, dėl kurių multivitaminų vartojimas gali sukelti pykinimą, ir dauguma jų yra nedideli ir nėra priežasčių nerimauti. JAV maisto ir vaistų administracija nereglamentuoja multivitaminų. Jei vartojate multivitaminą, pasireiškė pykinimas, kreipkitės į gydytoją.

Potencialūs šalutiniai reiškiniai

Galima šalutinis multivitaminų vartojimo poveikis, pasak “Drugs.com”, yra galvos skausmas, nenormalus skonis burnoje ir skrandžio sutrikimas. Po to, kai vartojate multivitaminus, gali atsirasti pykinimas. Moterims, vartojančioms prenatalinius multivitaminus, gali pasireikšti vidurių užkietėjimas dėl padidėjusio geležies kiekio, dėl kurio gali išsivystyti pūtimas ir pykinimas, susijęs su vidurių užkietėjimu.

Vitaminų vartojimas tuščiame skrandyje

Jei vartojate multivitaminą tuščiu skrandžiu, kai kurie žmonės gali tapti niežulys. Jei po tavo multivitaminų tuščio skrandžio gausite ramybės, valgykite valgį, pvz., Pusryčius. Galite išbandyti skystą multivitaminą vietoj tablečių, siūlo Dr. David Katz “Oprah.com”.

Perdozavimo atveju

Jei riebaluose tirpių vitaminų ar mineralinių medžiagų dozė yra didesnė už rekomenduojamą paros dozę, gali atsirasti hipervitaminozė ar mineralinis apsinuodijimas. Šios sąlygos gali sukelti sunkias reakcijas, kurios gali sukelti nuolatinį nervų, raumenų ar smegenų pažeidimą. Apsinuodijimų multivitaminų perdozavimu ir mineralais simptomai yra pykinimas ir vėmimas, vidurių užkietėjimas ar viduriavimas, galvos svaigimas, sumišimas ar disbalansas. Jei, vartojant multivitaminus, pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba apsinuodijimo kontrolės centrą.

Didžiosios piliulės ir Jūsų stemplė

Leiskite savo gydytojui žinoti, jei po multivitaminų vartojimo patiria pykinimą. Jis apžiūrės jus, kad įsitikintų, jog pykinimas nesukelia esminės sveikatos būklės. Gali pasireikšti rūgšties refliuksas po didelių multivitaminų vartojimo tablečių, dėl kurių gali atsirasti pykinimas. Atsižvelgiant į dideles multivitaminines tabletes, gali pakirsti stemplę po nuryti, o tai gali sukelti rūgšties refliuksą ar rėmuo, sako dr. Katzas.